Czasami starania o kredyt może popsuć nasza zdolność kredytowa. W końcu nikt nie będzie chciał pożyczyć swoich pieniędzy komuś, kto może nie być w stanie ich oddać. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby podnieść swoją zdolność kredytową.

Zrób porządek z pożyczkami i zadbaj o swoją pozytywną historię finansową

Na początek przeanalizuj wszystkie swoje zobowiązania i sprawdź, kiedy zbliżają się terminy ich spłat. Zadbaj o to, aby się nie spóźnić, a jeśli to możliwe oddaj pieniądze przed terminem. Dzięki takim praktykom poprawi się nasza zdolność kredytowa, a pożyczkodawcy stwierdzą, że jesteśmy rzetelnym klientem. Jeśli mamy problemy ze spłatą, powinniśmy postarać się o wydłużenie okresu spłaty. Niestety, po terminowej spłacie pożyczki, wszystkie informacje o nas z różnych baz, a to nie zawsze działa na naszą korzyść. Pożyczkodawcy w takiej sytuacji nie mają żadnych informacji o kliencie i nie wiedzą, czy jest rzetelny. Dlatego warto zadbać o swoją pozytywną historię kredytową. Jak to zrobić? Można, np. sięgnąć po darmową chwilówkę i zaznaczyć, że chcemy, aby ta informacja była przechowywana w bazie. W ten sposób nasza zdolność kredytowa się poprawi.

Zadbaj o dokumentację dochodów lub dodatkowe zabezpieczenie

Często trudniej nam dostać kredyt, ponieważ nie mamy odpowiedniego udokumentowania naszych zarobków. Dlatego warto zbierać wszystkie dokumenty i rachunki, które potwierdzą, ile zarobiliśmy. Jeśli mamy z tym problem, możemy pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu.