Wokół szybkich pożyczek narosło mnóstwo mitów i nieprawidłowych przekazów. Po aferze ze słynnym parabankiem Amber Gold ludzie mniej ufnie podchodzą do tematu pożyczek pozabankowych. Firma udzielająca pożyczek pozabankowych to jednak nie to samo co parabank. Ludzie, którzy tak postrzegają te firmy swoje zdanie czerpią z niewiedzy. Firmy pożyczkowe działają bowiem prawie tak samo jak banki dotyczy to na przykład chociażby stopy oprocentowania która musi mieć z góry ustaloną nieprzekraczalną wartość. Jej przekroczenie mogłoby okazać się krzywdzące dla klienta. Klient może czuć się dużo bezpieczniej pod skrzydłami firmy pożyczkowej niż parabanku.

Jak wybrać zaufaną firmę?

Działające legalnie firmy muszą znajdować się w specjalnym rejestrze. Dobrze o firmie świadczy również własna strona internetowa własny adres email i numer telefonu. To ważne aby móc bezpośrednio i bez problemu skontaktować się z firmą od której pożyczamy pieniądze. Jeżeli dana firma już na pierwszy rzut oka wydaje się być podejrzana, na jej stronie nie ma pełnych danych kontaktowych ani numeru NIP powinniśmy zrezygnować z jej usług.

Przy podpisywaniu umowy

Dobrze przeczytaj ten dokument! To niezwykle ważne przy wyborze właściwej dla siebie pożyczki. Umowę czytaj tak długo jak musisz. Nikt nie ma prawa Cię pospieszać. Dokument umowy zawsze musi być sporządzony w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Przed podpisaniem umowy dobrze jest zasięgnąć opinii wśród znajomych czy ewentualnie rodziny. Nieocenionym źródłem opinii są także fora internetowe. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na negatywne opinie.