Skip to content

Na co pieniądze z pożyczek pozabankowych przeznaczają mężczyźni?

Jak pokazują wyniki anonimowych ankiet przeprowadzanych w Internecie mężczyźni najczęściej wydają pieniądze z tak zwanych chwilówek na przyjemności. Dla jednych ta wiadomość wyda się szokująca a inni przytakną ze zrozumieniem. Mężczyźni są bowiem mniej praktyczni od kobiet. Podczas gdy Panie chętniej wydają pieniądze z pożyczek pozabankowych na bieżące opłaty czy wyjście z długów Panowie wolą unikać myślenia o zobowiązaniach. Pieniądze z łatwych i szybkich pożyczek przeznaczają na wypożyczanie drogich aut, nową grę bądź większy telewizor. Wśród Panów popularnością cieszą się także najnowsze gadżety na które nie żałują oni niestety nie swoich pieniędzy.

Przejedzona pożyczka

Mężczyźni często nie planują tak skrupulatnie wydatków jak kobiety co za tym idzie są bardziej skłonni roztrwonić pieniądze pożyczone od firmy udzielającej pożyczek pozabankowych. Choć nie wszyscy Panowie pasują do tego schematu sondaże są nieubłagane. Wskazują na wręcz przejadanie pożyczonych pieniędzy. Być może wywodzi się to z pierwotnego instynktu, mężczyźni jako Ci silniejsi polowali i przynosili swe zdobycze kobietom. Dziś jak dowodzą ankiety mężczyźni również polują tym razem na „okazje” cenowe.

Czy Panowie powinni wyciągnąć wnioski z badań rynkowych?

Niewątpliwie tak. W dzisiejszym świecie Panowie powinni zapewniać partnerkom bezpieczeństwo finansowe. Przeznaczanie pożyczek na rozrywkę nie jest wysoko punktowane u płci pięknej. Życzymy więc Panom więcej rozsądku w pożyczaniu.

Scroll To Top