Niezwykle szeroki wybór opcji związanych z kredytami to szansa dla każdego na to, aby zdobyć pieniądze na warunkach, które odpowiadają mu najbardziej. Ta szybka i wygodna dostępność pożyczek to niestety jednak przekleństwo dla osób, które nie potrafią pohamować swojej chęci kupowania, które lubią wydawać pieniądze, a kredyty traktują nie jako pieniądze na konkretny cel, których pożyczenie wiąże się z pewnymi wymaganiami (jeśli chcemy bez problemów spłacić kredyt, musimy do niego podejść na poważnie i zaplanować pewne wyrzeczenia), a jako kasę, którą można po prostu przepuścić.

Mania pożyczania

Osoby, które charakteryzuje takie podejście, mają zwyczaj brania kredytów bez zastanowienia, bez celu, na błahostki lub na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują. Takie podejście sprawia, że bardzo szybko liczba kredytów i rat, które co miesiąc trzeba spłacać, rośnie i rośnie, w końcu stając się dla pożyczkobiorców prawdziwym, przytłaczającym ciężarem.

Kiedy zalegamy z ratami i odsetkami

Jeśli znaleźliśmy się w opisanej powyżej sytuacji i nie umiemy już nadążyć ze spłatą kolejnych pożyczek, idealnym rozwiązaniem dla nas będzie kredyt konsolidacyjny. To opcja finansowania, jaką posiada w swojej ofercie praktycznie każdy bank. Polega na połączeniu wszystkich rat w jedną i to w dodatku niższą, dzięki czemu mamy większe szanse na spłatę całości zobowiązania. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zatrzymać spiralę pożyczek i zacząć spłacać wszystko regularnie i w terminie.