Czasy się zmieniają – to banał, ale jakże prawdziwy! Z pewnością pokolenie naszych rodziców może opowiedzieć o studniówkach, które odbywały się w szkole, po lekcjach, o niewielkim poczęstunku i strojach niemalże galowych. Jakże inaczej jest dzisiaj! Współcześnie studniówki to prawdziwy interes: chłopcy kupują garnitury, a dziewczyny stroją się niemalże jak na ślub: solarium, kosmetyczka, fryzjer, szyta na miarę sukienka. Do tego dochodzi kilkaset złotych od osoby za samą imprezę (wynajem lokalu plus catering) oraz wynajęcie samochodu, często limuzyny, który zawiezie maturzystów na miejsce. Takie fanaberie są zdecydowanie zbyt kosztowne dla większości rodziców, dlatego coraz częściej, aby sprostać studniówkowym wymaganiom, decydują się oni na pożyczkę na ten cel.

Pieniądze na zabawę przedmaturalną

Mimo że studniówkę planuje się ze sporym wyprzedzeniem, czasami w ostatniej niemalże chwili okazuje się, że nasz domowy budżet nie poradzi sobie z opłaceniem wszystkich wiążących się z nią wydatków. Na szczęście nic straconego: na rynku dostępna jest cała masa pożyczek chwilówek, które zapewniają dostęp do dodatkowych środków finansowych już nawet w kilkanaście minut.

Aby nie zwariować

Dobrze jest zapewnić dzieciom zabawę, jakiej oczekują, ale nie dajmy się zwariować. Pamiętajmy, że najważniejsza jest nie najdroższa kreacja i zabawa w najbardziej prestiżowym lokalu, ale dobrze zdana matura, która będzie dla nas przepustką na wymarzone studia.